CO TO JEST SUFIT NAPINANY?

Sufit napinany jest ciekawą alternatywą dla sufitu podwieszanego z płyt g-k, z tą różnicą, że sufit napinany składa się tylko z profili umieszczonych pod stropem po obwodzie sufitu i rozciągniętej pomiędzy nimi membrany. Przy montażu sufitu napinanego nie ma konieczności wykonania stelaża. Profile mocowane są do ściany na wysokości już od 30 mm poniżej sufitu. Specjalna technologia montażu pozwala dowolnie rozwiązywać kwestie oświetlenia pomieszczenia – od tradycyjnego żyrandola, przez oświetlenie punktowe, skończywszy na suficie świecącym całą powierzchnią. W suficie napinanym można również montować systemy wentylacji i nawiewu. Jego montaż zależnie od wielkości pomieszczenia trwa od kilku do kilkunastu godzin – znacznie krócej niż popularnego sufitu podwieszanego z płyt g-k, którego budowa zajmuje kilka dni, wiąże się z wyniesieniem wszystkich rzeczy z pomieszczenia i z uciążliwym pyleniem. Pod sufitem napinanym można ukryć popękany stary tynk, nierówny strop lub nieestetyczne rury instalacyjne.

JAK WYGLĄDA SUFIT NAPINANY?

Sufit napinany wygląda jak termokurczliwa tkanina przypominająca w dotyku grubą folię budowlaną. Materiał do budowy sufitu mieści się w niewielkiej torbie podróżnej.

RODZAJE SUFITÓW NAPINANYCH

MATOWE

Z POŁYSKIEM

SATYNOWE

TRANSPARENTNE Z PODŚWIETLENIEM LED

Z NADRUKIEM (ZDJECIA LUB GRAFIKA)

GDZIE MONTUJE SIĘ SUFITY NAPINANE?

Sufity napinane mogą być montowane w praktycznie dowolnym pomieszczeniu – od łazienek, kuchni i pokoi, przez biura i gabinety, po wielkie hale czy też obiekty użyteczności publicznej, takie jak: baseny, sauny, restauracje, puby, hotele, szpitale, myjnie samochodowe itp.

ZALETY SUFITÓW NAPINANYCH

SZYBKI MONTAŻ

DOWOLNY KSZTAŁT I KOLOR

ŁATWY W UTRZYMANIU

PŁASKI LUB WIELO POZIOMOWY

OGNIOODPORNY

NIEPRZEMAKALNY W PRZYPADKU ZALANIA

KONSERWACJA?

Sufity napinane nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji. Nie osadza się na nich kurz oraz nie skrapla woda. Ich konstrukcja sprawia, że nie ulegają one zużyciu nawet jeżeli budynek osadza się, a ściany pracują. Brak elementów podwieszanych to również brak konieczności ich kontroli, konserwowania i rewitalizowania. Jedyną czynnością jaką możemy (a nie musimy) wykonać, jest umycie folii, jeżeli sufit się zabrudzi. Wystarczy przetrzeć sufit ścierką z mikrofibry. Jeżeli sufit ulegnie zniszczeniu (pożar, dziecko, niesforni goście), albo po prostu znudzi się, to wystarczy zamówić nową folię i umieścić ją na zamontowanych wcześniej profilach.

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego, telefonicznie lub mailowo.

Imię
Email
Wiadomość